Na cvičení v bazénu a v posilovně je zde makáč, který vás nenechá vydechnout. Donedávna jsem si i já myslel, že se v bazénu nedá zpotit. Zvládal dokonce drezůrovat v němčině i němce, kteří chytli náše cvičení na rozpisu. Ani na individuálním tělocviku se se mnou nepárala. Krom toho, že mi zapraskaly skoro všechny klouby, dostala mě až na zem. Napřed předklon a zkusit si dosáhnout na špičky a jak se tak snažím, tak se mi opřela do zad, čímž jsem se dotkl nejen špiček, ale i podlahy a ztratil trochu rovnováhu. Dorovnal jsem to, zvladnul jsem to i podruhé, potřetí a pak jsem se složil.
Sauna je zde puštěna jen v některých dnech (po, ct, pa), jen okolo večeře a když to zkombinujete s pohlavím tak mi zbyly jen 2 časy. Obojí společná sauna. Po zkušenostech s předchozími společnými saunami jsem očekával relativně volno a bez žen. Ale tady to funguje docela dobře, chodí sem spousta domorodců a někteří dokonce dojíždějí. Téměř všichni se znali a statisticky to byl docela reprezentativní vzorek populace včetně dítěte. Jinak nic překvapivého, v sauně teplo, bazének studený a za oknem ohňostroj.
V areálu je hotel Tree of Life (strom života) určen pro komerční klientelu na pobyty za relaxací a luxusem. Ideální pro cizince, kteří si chtějí užít příjemnou stránku lázní, tedy vynechat procedury jako je elektroléčba, plynové injekce nebo skupinové cvičení a mít pocit, že něco udělali pro své zdraví. A tento víkend je valentýnský, takže hotel na oslavu uspořádal malý ohňostroj. Jak jsem se v sauně dověděl, tak je úplně plný a vedení moc nepotěšilo, když v horním patře praskla v podlaze voda a vytopila 5 pater pod sebou, čímž přišli o 6 pokojů.
Na lázeňském průkazu, který tentokrát vypadá jak malá knížka, je spousta zkratek. Když jsem přijel, tak mě s nimi seznamovali "A tady je uvedeno co si máte vzít sebou". Kouknu na seznam a zaujme mě 'pr2deka na páteř'. Usilovně přemýšlím a napadne mě jediné: je to překlep a mělo tam být 'prdel na páteř', ale to nedává smysl. A tak se raději zeptám, co že si to mám vzít na proceduru. "To je program 2, a dají vám jej na páteř." Takže normální elektromagnet. Dneska jsem na něm byl, elektromagnet byl pěkně vyleželý a pasoval od hlavy až po prdel, takže jsem měl nakonec taky pravdu. Dalším oříškem bylo 'chladič p. p.' u slatinné koupele. To mi bylo jasné, že chladič (dutá destička napojená na hadice, kde proudí studená voda a ochlazuje vám určené místo) mi dá sestra, ale nevěděl jsem kam. Ano, nabízí se opět 'pod prdel', ale to asi nebude ono. Taky je možnost 'pod prso' nebo 'pod paži'. A jak to dopadlo? Sestra se zeptala, jestli je teplota v pořádku a chladič se nekonal, zato mě přišla několikrát zkontrolovat.
A jak tradicni hospudky, chodite po vecerech? Jako loni takrka furt? :)
OdpovědětVymazatPub tour jsme si udelali v sobotu, ale to musim jeste dopsat.
OdpovědětVymazatNo vono sice elektroléčba nebo skupinový cvičení můžou být nepříjemný, ale zase jsou podle mě nejlepší. Hlavně to cvičení - co přirozenějšího tělu dát než pohyb? ;)
OdpovědětVymazatChtěl bych se zeptat k té elektroléčbě - proč je to podle vás nepříjemná stránka lázní? Bolí to? Čekal bych, že ani moc ne. Jaká je vaše zkušenost?
OdpovědětVymazatDobrý den, jak jsem se později dozvěděl, tak i na daném hotelu mají elektroléčbu, ale nejde zrovna o proceduru, která by byla i odpočinková. Ve srovnání s masážemi, zábaly nebo koupelemi je to jiné. Elektroléčba (jsem laik) má mnoho typů léčby, od stimulace svalů elektrickým proudem, kde to cítítě jako lehké brnění a nesmí to pálit, přes ultrazvuk u kterého máte jen občas pocit, že něco cítíte až po elektromagnet, kde necítíte vůbec nic. Všechny tyto procedury směřují ke stimulaci daného místa a vyburcování těla ke zlepšení léčebného procesu. Je to velmi, opravdu velmi, zjednodušené.
VymazatU žádné z procedur, kterou jsem absolvoval jsem nikdy netrpěl ač se to z těchto odlehčených blogových zápisků může zdát. Dle mého selského rozumu by taková léčba ani neměla smysl, tělo ve stresu se bude léčit daleko hůře než dobře naladěné. Pokud by vám byla nějaká procedura nepříjemná, bolela nebo se vám zdála nějak podezřelá, okamžitě to konzultujte s personálem zařízení (sestrou, resp. doktorkou). Jsou vyškolení na to, aby dané zařízení obsloužili tak, aby vám pomohlo a zároveň to neublížilo. Krom toho se vás vždy ptají, zda je vše v pořádku a pravidelně vás kontrolují.
Asi nejkontroverznější procedurou mezi pacienty jsou tzv. plynnové injekce, v některém z dílů jsem je popisoval. Pokud jsou správně aplikovány, nejlépe někým zkušeným, tak to ani neucítíte a jsou velmi učinné. Bohužel se zde může stát, že taky z ordinace skoro neodejdete (zkušenost kolegy). Ale jde jen o dočasnou indispozici, která odezní do cca hodiny. Je to zase asi nejrychlejších procedura (v jednotkách minut) a její vnímání je hodně individuální záležitost i s ohledem na prah bolesti daného jedince.
Rozhodně jsou lázně/rehabilitace přínosem i pro zdravého člověka, natož pro nemocného. Proč by také jinak do lázní jezdili sportovci na soustředění jako tým a nejen jako jednotlivci po úrazech. Mluvil jsem s několika zdravými lidmi, kteří si platí lázně sami místo dovolené, velmi si u toho odpočinou a nemusí se ani trmácet k moři.